
7up Pink Lemonade Zero Sugar - 11.16fl.oz (330ml)
Enjoy the crisp and lively flavour of 7up Pink Lemonade. Ideal for a midday boost or a relaxing evening treat. Grab yours now and drink the pink!
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, acids (E330, E296), acidity regulator (E331), natural lemon, lime and raspberry flavourings with other natural flavourings, sweeteners (E951, E955, E950), antioxidant (E300), preservative (E202), stabilisers (E414, E444), colour (E160d).
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 5 kJ / 1 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.07 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enjoy the crisp and lively flavour of 7up Pink Lemonade. Ideal for a midday boost or a relaxing evening treat. Grab yours now and drink the pink!
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, acids (E330, E296), acidity regulator (E331), natural lemon, lime and raspberry flavourings with other natural flavourings, sweeteners (E951, E955, E950), antioxidant (E300), preservative (E202), stabilisers (E414, E444), colour (E160d).
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 5 kJ / 1 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.07 g |













