
A&W Ice Cream Sundae Soda - 12fl.oz (355ml)
The perfect dessert, as a soda?! What more could you want from the 335ml can of delicousness.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, high fructose corn syrup,E330, E211, E150d, flavourings.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 445 kJ / 105 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 28.6 g |
| – of which sugars | 28.6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.29 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The perfect dessert, as a soda?! What more could you want from the 335ml can of delicousness.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, high fructose corn syrup,E330, E211, E150d, flavourings.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 445 kJ / 105 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 28.6 g |
| – of which sugars | 28.6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.29 g |













