
Amos Tasty Sounds Lollipop Get this Feeling Cherry Flavour - 0.42oz (12g)
Amos Tasty Sounds Lollipops redefine the essence of trendy treats. Listen to a 'Get this Feeling' playlist while enjoying a delightful Cherry-flavoured lollipop; the perfect present for family or friends.
Ingredients & Nutrition:
Isomalt (E953), maltitol syrup (E965), water, lactic acid (E270), xylitol (E967), natural flavour, sodium lactate (E325), steviol glycosides, concentrated fruit and vegetable juices (sweet potato concentrate, apple concentrate, black carrot juice concentrate).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1670 kJ / 400 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 100.0 g |
| – of which sugars | 0.0 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.21 g |
Original: $20.40
-65%$20.40
$7.14Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Amos Tasty Sounds Lollipops redefine the essence of trendy treats. Listen to a 'Get this Feeling' playlist while enjoying a delightful Cherry-flavoured lollipop; the perfect present for family or friends.
Ingredients & Nutrition:
Isomalt (E953), maltitol syrup (E965), water, lactic acid (E270), xylitol (E967), natural flavour, sodium lactate (E325), steviol glycosides, concentrated fruit and vegetable juices (sweet potato concentrate, apple concentrate, black carrot juice concentrate).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1670 kJ / 400 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 100.0 g |
| – of which sugars | 0.0 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.21 g |













