
Amos Tasty Sounds Lollipop K-Pop Watermelon Flavour - 0.42oz (12g)
Amos Tasty Sounds Lollipops redefine the essence of trendy treats. Listen to K-Pop while enjoying a delightful watermelon-flavoured lollipop; the perfect present for family or friends.
Ingredients & Nutrition:
Sweeteners (E953, E965, E967), water, acidity regulators (E270, E325), concentrated fruit and vegetable juice (sweet potato juice, apple juice, black carrot juice).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1632 kJ / 384 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 96 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.19 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Amos Tasty Sounds Lollipops redefine the essence of trendy treats. Listen to K-Pop while enjoying a delightful watermelon-flavoured lollipop; the perfect present for family or friends.
Ingredients & Nutrition:
Sweeteners (E953, E965, E967), water, acidity regulators (E270, E325), concentrated fruit and vegetable juice (sweet potato juice, apple juice, black carrot juice).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1632 kJ / 384 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 96 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.19 g |













