
Amos Tasty Sounds XL Lollipop Hip Hop Strawberry Flavour - 0.56oz (16g)
Amos Tasty Sounds Lollipops redefine the essence of trendy treats. Listen to Hip Hop Music while enjoying a delightful strawberry-flavoured lollipop; the perfect present for family or friends.
Ingredients & Nutrition:
Sweeteners (E953, E965, E967), water, acidity regulators (E270, E325), flavour, colour (E129).
Warning: E129 may have an adverse effect on the activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1670 kJ / 417 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 100 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.08 g |
Original: $25.84
-65%$25.84
$9.04Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Amos Tasty Sounds Lollipops redefine the essence of trendy treats. Listen to Hip Hop Music while enjoying a delightful strawberry-flavoured lollipop; the perfect present for family or friends.
Ingredients & Nutrition:
Sweeteners (E953, E965, E967), water, acidity regulators (E270, E325), flavour, colour (E129).
Warning: E129 may have an adverse effect on the activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1670 kJ / 417 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 100 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.08 g |













