
AriZona AriZZona Rizzler Berry - 22oz (650ml)
Guaranteed to boost your vibe, Rizzler Berry Juice Cocktail blends sweet, tangy berries with tropical fruits in a sparkling drink packed with bold, punchy flavour.
Ingredients & Nutrition:
Filtered water, glucose-fructose syrup (MAIZE), pear juice concentrate, mango purée concentrate, fruit and vegetable juice concentrates (for colour), natural flavourings, kiwi juice concentrate, lemon juice concentrate, ascorbic acid (E300), raspberry juice concentrate, gum arabic (E414), glycerol esters of wood rosin (E445).
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 136 kJ / 32 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 8.0 g |
| – of which sugars | 7.9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Original: $6.80
-65%$6.80
$2.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Guaranteed to boost your vibe, Rizzler Berry Juice Cocktail blends sweet, tangy berries with tropical fruits in a sparkling drink packed with bold, punchy flavour.
Ingredients & Nutrition:
Filtered water, glucose-fructose syrup (MAIZE), pear juice concentrate, mango purée concentrate, fruit and vegetable juice concentrates (for colour), natural flavourings, kiwi juice concentrate, lemon juice concentrate, ascorbic acid (E300), raspberry juice concentrate, gum arabic (E414), glycerol esters of wood rosin (E445).
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 136 kJ / 32 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 8.0 g |
| – of which sugars | 7.9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |













