
AriZona Dragonfruit Mango Juice Cocktail - 21.9fl.oz (650ml)
Enjoy a tropical escape with Arizona Dragonfruit Mango! This bold juice cocktail blends the exotic sweetness of dragonfruit with the rich, juicy flavor of mango for a refreshingly smooth sip every time. Made with real fruit juice and packaged in a vibrant can, it’s pure tropical bliss without any added fuss. Perfect for anytime you want a playful burst of fruity goodness!
Ingredients & Nutrition:
Water, glucose-fructose syrup, dragon fruit purée, (E330), pear juice from concentrate, natural flavouring, fruit and vegetable juice (for colour), honey, (E160a), (E300).
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 157 kJ / 37 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 9.6 g |
| – of which sugars | 9.2 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enjoy a tropical escape with Arizona Dragonfruit Mango! This bold juice cocktail blends the exotic sweetness of dragonfruit with the rich, juicy flavor of mango for a refreshingly smooth sip every time. Made with real fruit juice and packaged in a vibrant can, it’s pure tropical bliss without any added fuss. Perfect for anytime you want a playful burst of fruity goodness!
Ingredients & Nutrition:
Water, glucose-fructose syrup, dragon fruit purée, (E330), pear juice from concentrate, natural flavouring, fruit and vegetable juice (for colour), honey, (E160a), (E300).
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 157 kJ / 37 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 9.6 g |
| – of which sugars | 9.2 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |













