
AriZona Spicy Green Tea with Mike's Hot Honey - 22fl.oz (650ml)
Ingredients & Nutrition:
Water, brewed green tea (water, green tea leaves), glucose-fructose syrup, honey, acidity regulator: citric acid (E330), flavourings, sugar, antioxidant: ascorbic acid (E300), sweetener: steviol glycosides (E960), ginseng.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 112 kJ / 27 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 6.6 g |
| – of which sugars | 6.5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients & Nutrition:
Water, brewed green tea (water, green tea leaves), glucose-fructose syrup, honey, acidity regulator: citric acid (E330), flavourings, sugar, antioxidant: ascorbic acid (E300), sweetener: steviol glycosides (E960), ginseng.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 112 kJ / 27 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 6.6 g |
| – of which sugars | 6.5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |













