
AriZona Spicy Mucho Mango With Mike's Hot Honey - 22oz (650ml)
AriZona x Mike's Hot Honey®. Fusing fiery honey flavor with the classic taste of a beloved bev, Spicy Mucho Mango Juice Cocktail is made with real fruit and brings sweet heat to each sip.
Ingredients & Nutrition:
Filtered water, glucose-fructose syrup (MAIZE), mango purée concentrate, honey, pear juice concentrate, citric acid (E330), natural flavourings, ascorbic acid (E300), beta-carotene (E160a), steviol glycosides (E960).
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 180 kJ / 43 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 10.0 g |
| – of which sugars | 9.9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.05 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
AriZona x Mike's Hot Honey®. Fusing fiery honey flavor with the classic taste of a beloved bev, Spicy Mucho Mango Juice Cocktail is made with real fruit and brings sweet heat to each sip.
Ingredients & Nutrition:
Filtered water, glucose-fructose syrup (MAIZE), mango purée concentrate, honey, pear juice concentrate, citric acid (E330), natural flavourings, ascorbic acid (E300), beta-carotene (E160a), steviol glycosides (E960).
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 180 kJ / 43 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 10.0 g |
| – of which sugars | 9.9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.05 g |













