
AriZona Spicy Watermelon With Mike's Hot Honey - 22oz (650ml)
AriZona x Mike's Hot Honey®. Fusing fiery honey flavor with the classic taste of a beloved bev, Spicy Watermelon Juice Cocktail is made with real fruit and brings sweet heat to each sip.
Ingredients & Nutrition:
Filtered water, glucose-fructose syrup (MAIZE), pear juice concentrate, honey, mango purée concentrate, citric acid (E330), natural flavourings, fruit and vegetable juice concentrates (for colour), ascorbic acid (E300), kiwi juice concentrate, pineapple juice concentrate, watermelon juice concentrate.
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 157 kJ / 38 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 9.2 g |
| – of which sugars | 9.2 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
AriZona x Mike's Hot Honey®. Fusing fiery honey flavor with the classic taste of a beloved bev, Spicy Watermelon Juice Cocktail is made with real fruit and brings sweet heat to each sip.
Ingredients & Nutrition:
Filtered water, glucose-fructose syrup (MAIZE), pear juice concentrate, honey, mango purée concentrate, citric acid (E330), natural flavourings, fruit and vegetable juice concentrates (for colour), ascorbic acid (E300), kiwi juice concentrate, pineapple juice concentrate, watermelon juice concentrate.
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 157 kJ / 38 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 9.2 g |
| – of which sugars | 9.2 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |













