
AriZona Whipped Pineapple Orange Juice Cocktail - 22oz (650ml)
Ingredients & Nutrition:
Filtered water, glucose–fructose syrup, cream (skim MILK, sugar, cream, water, pectin, lactic acid), honey, pineapple juice concentrate, natural flavours, pear juice concentrate, citric acid (E330), orange juice concentrate, cellulose gum, modified food starch, lemon juice concentrate, ascorbic acid (E300), colour: beta-carotene (E160a), sucralose.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 139 kJ / 33 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| – of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 7.5 g |
| – of which sugars | 7.1 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.02 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients & Nutrition:
Filtered water, glucose–fructose syrup, cream (skim MILK, sugar, cream, water, pectin, lactic acid), honey, pineapple juice concentrate, natural flavours, pear juice concentrate, citric acid (E330), orange juice concentrate, cellulose gum, modified food starch, lemon juice concentrate, ascorbic acid (E300), colour: beta-carotene (E160a), sucralose.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 139 kJ / 33 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| – of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 7.5 g |
| – of which sugars | 7.1 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.02 g |













