
Barq's French Vanilla Creme Soda - 12fl.oz (355ml)
A rich and creamy soda with the smooth taste of French vanilla, perfectly blended with Barq's signature effervescence for a luxurious and refreshing treat in every sip.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, high fructose corn syrup, E330, E211, flavourings, E414, E150d.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 188 kJ / 45 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 12.7 g |
| – of which sugars | 12.7 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A rich and creamy soda with the smooth taste of French vanilla, perfectly blended with Barq's signature effervescence for a luxurious and refreshing treat in every sip.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, high fructose corn syrup, E330, E211, flavourings, E414, E150d.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 188 kJ / 45 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 12.7 g |
| – of which sugars | 12.7 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02 g |













