
Big League Chew Bubble Gum Triple Play Tropical - 2.12oz (60g)
Bursting with vibrant island flavors, these legendary pouches bring a tropical punch to your bubble gum game. Dive into a bold, fruity chew that keeps your taste buds swinging for the fences. Get ready to chew like a champ with this timeless, long-lasting treat.
Ingredients & Nutrition:
Sugar, Chewing Gum Base, Corn Syrup, Corn Starch, Glycerol, E296, E330, Flavouring, SOYA Lecithin, E129, E950, E955, E960.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1397 kJ / 332 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 66.7 g |
| – of which sugars | 66.7 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bursting with vibrant island flavors, these legendary pouches bring a tropical punch to your bubble gum game. Dive into a bold, fruity chew that keeps your taste buds swinging for the fences. Get ready to chew like a champ with this timeless, long-lasting treat.
Ingredients & Nutrition:
Sugar, Chewing Gum Base, Corn Syrup, Corn Starch, Glycerol, E296, E330, Flavouring, SOYA Lecithin, E129, E950, E955, E960.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1397 kJ / 332 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 66.7 g |
| – of which sugars | 66.7 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |











