
Brach's Classic Candy Corn Share Pack - 11oz (311g)
Sugar, corn syrup, confectioner’s glaze (E904), salt, dextrose, gelatin, SESAME oil, flavourings, honey, colours: E110, E102, E127.
Warning: E102, E110 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 15 pieces |
|---|---|
| Energy | 460 kJ / 110 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 26 g |
| – of which sugars | 23 g |
| Fibre | Not available |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.065 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sugar, corn syrup, confectioner’s glaze (E904), salt, dextrose, gelatin, SESAME oil, flavourings, honey, colours: E110, E102, E127.
Warning: E102, E110 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 15 pieces |
|---|---|
| Energy | 460 kJ / 110 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 26 g |
| – of which sugars | 23 g |
| Fibre | Not available |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.065 g |











