
Brach's Harvest Corn - 11oz (312g)
Sugar, corn syrup, modified food starch, beef gelatine, flavourings, colours: E102, E110, E129, E133.
Warning: E102, E110, E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 30g |
|---|---|
| Energy | 460 kJ / 110 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 28 g |
| – of which sugars | 22 g |
| Fibre | Not available |
| Protein | <1 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sugar, corn syrup, modified food starch, beef gelatine, flavourings, colours: E102, E110, E129, E133.
Warning: E102, E110, E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 30g |
|---|---|
| Energy | 460 kJ / 110 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 28 g |
| – of which sugars | 22 g |
| Fibre | Not available |
| Protein | <1 g |
| Salt | 0 g |











