
Brach's Mellowcreme Autumn Mix Share Pack - 11oz (311g)
Sugar, corn syrup, confectioner’s glaze (E904), salt, cocoa powder, hydrogenated palm kernel oil, gelatin, dextrose, honey, flavourings, SESAME oil, colours: E110, E102, E127, E133, E129; emulsifier: SOY lecithin (E322).
Warning: E102, E110, E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 28g |
|---|---|
| Energy | 460 kJ / 110 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | Not available |
| – of which sugars | 22 g |
| Fibre | Not available |
| Protein | 21 g |
| Salt | 0.07 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sugar, corn syrup, confectioner’s glaze (E904), salt, cocoa powder, hydrogenated palm kernel oil, gelatin, dextrose, honey, flavourings, SESAME oil, colours: E110, E102, E127, E133, E129; emulsifier: SOY lecithin (E322).
Warning: E102, E110, E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 28g |
|---|---|
| Energy | 460 kJ / 110 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | Not available |
| – of which sugars | 22 g |
| Fibre | Not available |
| Protein | 21 g |
| Salt | 0.07 g |











