
Brach's Mellowcreme Caramel Apples Share Pack - 9oz (255g)
Sugar, corn syrup, salt, confectioner’s glaze (E904), flavourings, gelatin, honey, SESAME oil, colours: E150, E171, E102, E133, E127, E110, E129.
Warning: E102, E110, E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 4 pieces |
|---|---|
| Energy | 502 kJ / 120 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 26 g |
| – of which sugars | 24 g |
| Fibre | Not available |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.08 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sugar, corn syrup, salt, confectioner’s glaze (E904), flavourings, gelatin, honey, SESAME oil, colours: E150, E171, E102, E133, E127, E110, E129.
Warning: E102, E110, E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 4 pieces |
|---|---|
| Energy | 502 kJ / 120 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 26 g |
| – of which sugars | 24 g |
| Fibre | Not available |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.08 g |











