
Brach's Mellowcreme Pumpkins Share Pack - 11oz (311g)
Sugar, corn syrup, salt, confectioner’s glaze (E904), gelatin, SESAME oil, honey, dextrose, artificial flavour, colours: E110, E127, E102, E133.
Warning: E102, E110 may have an adverse effect on activity and attention in children.
Allergy advice: This product was manufactured in a facility where MILK, EGGS, ALMONDS, other NUTS, PEANUTS, WHEAT and SOY are used.
| Nutrient | Per 1/6 cup |
|---|---|
| Energy | 460 kJ / 110 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | Not available |
| – of which sugars | 22 g |
| Fibre | Not available |
| Protein | 21 g |
| Salt | 0.07 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sugar, corn syrup, salt, confectioner’s glaze (E904), gelatin, SESAME oil, honey, dextrose, artificial flavour, colours: E110, E127, E102, E133.
Warning: E102, E110 may have an adverse effect on activity and attention in children.
Allergy advice: This product was manufactured in a facility where MILK, EGGS, ALMONDS, other NUTS, PEANUTS, WHEAT and SOY are used.
| Nutrient | Per 1/6 cup |
|---|---|
| Energy | 460 kJ / 110 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | Not available |
| – of which sugars | 22 g |
| Fibre | Not available |
| Protein | 21 g |
| Salt | 0.07 g |











