
C4 Energy Blue Razzilla Flavour Energy Drink - 16fl.oz (473ml)
Carbonated water, citric acid (E330), taurine, sodium citrates (E331), flavourings, tartaric acid (E334), caffeine (63 mg/100 ml), preservative: potassium benzoate (E212), sweeteners: sucralose (E955), acesulfame K (E950); niacinamide (vitamin B3), methyliberine, theacrine, cyanocobalamin (vitamin B12).
Warning: High caffeine content (63 mg/100 ml). Not recommended for children or pregnant or breastfeeding women.
Contains sweeteners.
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 9 kJ / 2 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.10 g |
Original: $10.88
-65%$10.88
$3.81Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Carbonated water, citric acid (E330), taurine, sodium citrates (E331), flavourings, tartaric acid (E334), caffeine (63 mg/100 ml), preservative: potassium benzoate (E212), sweeteners: sucralose (E955), acesulfame K (E950); niacinamide (vitamin B3), methyliberine, theacrine, cyanocobalamin (vitamin B12).
Warning: High caffeine content (63 mg/100 ml). Not recommended for children or pregnant or breastfeeding women.
Contains sweeteners.
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 9 kJ / 2 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.10 g |













