
C4 Energy Cereal Killer Flavour Energy Drink - 16fl.oz (473ml)
Carbonated water, beta-alanine, citric acid (E330), betaine anhydrous, flavourings, preservative: sodium benzoate (E211), sweeteners: sucralose (E955), acesulfame K (E950); caffeine (42 mg/100 ml), cyanocobalamin (vitamin B12).
Warning: High caffeine content (42 mg/100 ml). Not recommended for children or pregnant or breastfeeding women.
Contains sweeteners.
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 9 kJ / 2 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02 g |
Original: $10.88
-65%$10.88
$3.81Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Carbonated water, beta-alanine, citric acid (E330), betaine anhydrous, flavourings, preservative: sodium benzoate (E211), sweeteners: sucralose (E955), acesulfame K (E950); caffeine (42 mg/100 ml), cyanocobalamin (vitamin B12).
Warning: High caffeine content (42 mg/100 ml). Not recommended for children or pregnant or breastfeeding women.
Contains sweeteners.
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 9 kJ / 2 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02 g |













