Water, sugar, lemon juice from concentrate (0.7%), citric acid (E330), lemon fruit pulp (0.2%), flavouring, stabiliser: ester gum (E445), sweeteners: sucralose (E955), acesulfame K (E950), colour: E163.
✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Calypso Yuzu Lychee Lemonade - 16fl.oz (473ml)
This vibrant and refreshing drink blends the zesty citrus punch of yuzu with the sweet floral notes of lychee, creating a perfectly balanced lemonade bursting with flavour. Made with real lemon bits, every bottle delivers an authentic, juicy experience that stands out from ordinary soft drinks.
Ingredients & Nutrition:
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 81 kJ / 19 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 4.8 g |
| – of which sugars | 4.5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
$8.16
Calypso Yuzu Lychee Lemonade - 16fl.oz (473ml)—
$8.16
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This vibrant and refreshing drink blends the zesty citrus punch of yuzu with the sweet floral notes of lychee, creating a perfectly balanced lemonade bursting with flavour. Made with real lemon bits, every bottle delivers an authentic, juicy experience that stands out from ordinary soft drinks.
Ingredients & Nutrition:
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 81 kJ / 19 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 4.8 g |
| – of which sugars | 4.5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |













