
Cawston Press Rhubarb Sparkling Water (British) - 11.2fl.oz (330ml)
Cawston Press have blended pressed rhubarb, apples & sparkling water to create (in our opinion) the best soft drink around. It’s the stuff of crumbles & custards, deliciously tart, moreish and refreshing.
All Cawston Press drinks are inspired by British summertime flavours, are made with natural ingredients and contain no artificial sweeteners, colours or preservatives. Our drinks are naturally gluten free and suitable for vegans. Only 58 calories a can.
Ingredients & Nutrition:
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 75kJ / 18 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 4.1 g |
| – of which sugars | 3.9 g |
| Protein | 0.1 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Cawston Press have blended pressed rhubarb, apples & sparkling water to create (in our opinion) the best soft drink around. It’s the stuff of crumbles & custards, deliciously tart, moreish and refreshing.
All Cawston Press drinks are inspired by British summertime flavours, are made with natural ingredients and contain no artificial sweeteners, colours or preservatives. Our drinks are naturally gluten free and suitable for vegans. Only 58 calories a can.
Ingredients & Nutrition:
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 75kJ / 18 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 4.1 g |
| – of which sugars | 3.9 g |
| Protein | 0.1 g |
| Salt | 0 g |











