
Charleston Chew Vanilla S'Mores Share Bag - 10.23oz (290g)
Vanilla nougat meets chocolate in this fun s'mores-inspired treat. Charleston Chew's chewy texture and creamy flavour deliver that campfire magic in every bite. Individually wrapped bars make them perfect for sharing, snacking at work, or satisfying sudden cravings on the go. Stock up and enjoy!
Ingredients & Nutrition:
Corn syrup, sugar, partially hydrogenated palm kernel oil, MILK protein, cocoa, corn starch, gelatine, egg albumen, cocoa powder, salt, natural and artificial flavourings, soy lecithin (E322), vanilla.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1838 kJ / 440 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| – of which saturates | 9.4 g |
| Carbohydrate | 84.4 g |
| – of which sugars | 59.4 g |
| Fibre | 0.0 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.08 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Vanilla nougat meets chocolate in this fun s'mores-inspired treat. Charleston Chew's chewy texture and creamy flavour deliver that campfire magic in every bite. Individually wrapped bars make them perfect for sharing, snacking at work, or satisfying sudden cravings on the go. Stock up and enjoy!
Ingredients & Nutrition:
Corn syrup, sugar, partially hydrogenated palm kernel oil, MILK protein, cocoa, corn starch, gelatine, egg albumen, cocoa powder, salt, natural and artificial flavourings, soy lecithin (E322), vanilla.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1838 kJ / 440 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| – of which saturates | 9.4 g |
| Carbohydrate | 84.4 g |
| – of which sugars | 59.4 g |
| Fibre | 0.0 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.08 g |











