
Cosmic Dust Popping Candy Asteroid Apple - 0.35oz (10g)
Try Cosmic Dust Apple Asteroid Candy! It's an adventure in your mouth with popping, zesty apple flavour. Experience the fun of asteroid collisions in each bite of this tangy-sweet treat. Get yours now!
Ingredients & Nutrition:
Popping candy [sugar, LACTOSE (MILK), maltose syrup, acid: malic acid; artificial flavouring, carbon dioxide, colour: E141 (chlorophylls and chlorophyllins)].
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1594 kJ / 381 kcal |
| Fat | 0.0g |
| – of which saturates | 0.0g |
| Carbohydrate | 95.0g |
| – of which sugars | 86.0g |
| Fibre | <0.5g |
| Protein | 0.0g |
| Salt | 0.0g |
Original: $2.72
-65%$2.72
$0.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Try Cosmic Dust Apple Asteroid Candy! It's an adventure in your mouth with popping, zesty apple flavour. Experience the fun of asteroid collisions in each bite of this tangy-sweet treat. Get yours now!
Ingredients & Nutrition:
Popping candy [sugar, LACTOSE (MILK), maltose syrup, acid: malic acid; artificial flavouring, carbon dioxide, colour: E141 (chlorophylls and chlorophyllins)].
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1594 kJ / 381 kcal |
| Fat | 0.0g |
| – of which saturates | 0.0g |
| Carbohydrate | 95.0g |
| – of which sugars | 86.0g |
| Fibre | <0.5g |
| Protein | 0.0g |
| Salt | 0.0g |













