
Cow Tales Minis Strawberry Smoothie Peg Bag - 4oz (113g)
WHEAT flour, corn syrup, sugar, high fructose corn syrup, highly refined coconut oil, dextrose, skimmed MILK, modified whey (MILK), cream (MILK), lactose (MILK), mono- and diglycerides, natural and artificial flavouring, palm oil, emulsifier (SOYA lecithin), colour (E129).
Warning: E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1714 kJ / 410 kcal |
| Fat | 10.7 g |
| – of which saturates | 8.9 g |
| Carbohydrate | 75.0 g |
| – of which sugars | 39.3 g |
| Protein | 3.6 g |
| Salt | 0.21 g |
Original: $6.80
-65%$6.80
$2.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
WHEAT flour, corn syrup, sugar, high fructose corn syrup, highly refined coconut oil, dextrose, skimmed MILK, modified whey (MILK), cream (MILK), lactose (MILK), mono- and diglycerides, natural and artificial flavouring, palm oil, emulsifier (SOYA lecithin), colour (E129).
Warning: E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1714 kJ / 410 kcal |
| Fat | 10.7 g |
| – of which saturates | 8.9 g |
| Carbohydrate | 75.0 g |
| – of which sugars | 39.3 g |
| Protein | 3.6 g |
| Salt | 0.21 g |











