
Edible Paper Funny Money - 0.29oz (8g)
These edible wafer papers are creatively decorated to look like money, adding a fun twist to any treat!
INGREDIENTS & NUTRITION:
Potato starch, vegetable oil (coconut, sunflower), emulsifier: lecithins (sunflower) (E322), flavouring, sweetener: sucralose (E955), plant extract (safflower), colours: E120, E133.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1631 kJ / 385 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| – of which saturates | 0.6 g |
| Carbohydrate | 88.0 g |
| – of which sugars | 0.5 g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 0.11 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These edible wafer papers are creatively decorated to look like money, adding a fun twist to any treat!
INGREDIENTS & NUTRITION:
Potato starch, vegetable oil (coconut, sunflower), emulsifier: lecithins (sunflower) (E322), flavouring, sweetener: sucralose (E955), plant extract (safflower), colours: E120, E133.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1631 kJ / 385 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| – of which saturates | 0.6 g |
| Carbohydrate | 88.0 g |
| – of which sugars | 0.5 g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 0.11 g |













