
Espeez - Banana Cube Lollipop SINGLE 0.74oz (21g)
These uniquely shaped cube lollipops from Espeez are a real eye-catcher! Their bright colours and unusual shape make them stand out from the crowd. These cute little cube lollipops are ideal for wedding favours, party bags, baby showers, parties or gifts. They come in several different colours and flavours, so there's something to match every colour-theme. Delicious, and fun!
Sugar, glucose syrup, water, flavouring, colours: E102, E171.
E102 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1672 kJ / 400 kcal |
| Fat | 0.0g |
| – of which saturates | 0.0g |
| Carbohydrate | 100.0g |
| – of which sugars | 98.0g |
| Fibre | 0.0g |
| Protein | 0.0g |
| Salt | 0.0g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These uniquely shaped cube lollipops from Espeez are a real eye-catcher! Their bright colours and unusual shape make them stand out from the crowd. These cute little cube lollipops are ideal for wedding favours, party bags, baby showers, parties or gifts. They come in several different colours and flavours, so there's something to match every colour-theme. Delicious, and fun!
Sugar, glucose syrup, water, flavouring, colours: E102, E171.
E102 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1672 kJ / 400 kcal |
| Fat | 0.0g |
| – of which saturates | 0.0g |
| Carbohydrate | 100.0g |
| – of which sugars | 98.0g |
| Fibre | 0.0g |
| Protein | 0.0g |
| Salt | 0.0g |













