

Fanta Chucky's Punch Fruit Punch Halloween Edition - 12fl.oz (355ml)
Say hello to killer flavour with Chucky's Fruit Punch! This limited edition can brings together Fanta's bold, tropical fruit punch flavour with terrifying Chucky artwork straight from Child's Play. Bursting with juicy notes of cherry, orange, and pineapple, it's a sweet, fizzy treat. There's just one last thing.... Wanna play?
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, sugar/glucose-fructose syrup, citric acid (E330), natural flavouring, colour (E129), caramel colour (E150a), preservative (sodium benzoate (E211)), acidity regulator (sodium citrate (E331)).
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 188 kJ / 45 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 11.8 g |
| – of which sugars | 11.8 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.01 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Say hello to killer flavour with Chucky's Fruit Punch! This limited edition can brings together Fanta's bold, tropical fruit punch flavour with terrifying Chucky artwork straight from Child's Play. Bursting with juicy notes of cherry, orange, and pineapple, it's a sweet, fizzy treat. There's just one last thing.... Wanna play?
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, sugar/glucose-fructose syrup, citric acid (E330), natural flavouring, colour (E129), caramel colour (E150a), preservative (sodium benzoate (E211)), acidity regulator (sodium citrate (E331)).
| Nutrient | Per 100 ml |
|---|---|
| Energy | 188 kJ / 45 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 11.8 g |
| – of which sugars | 11.8 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.01 g |













