✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Fanta Exotic - 11.15oz (330ml)
Who could resist reaching for a thirst quenching Fanta! All the quality and taste you have come to know and love from this well known brand is now available in this delicious Fanta Exotic flavour. Get in that summer mood every day with a refreshing Fanta!
Ingredients & Nutrition:
Water, sugar, concentrated juices (3%) [orange (2.6%), passion fruit (0.2%), peach (0.2%)], carbon dioxide, orange extract, acidity regulator (E330), fruit and vegetable extracts (blackcurrant, carrot, aronia, shrubs, lemon, safflower), natural flavourings.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 227 kJ / 53 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 13.2 g |
| – of which sugars | 13.2 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
$4.08
Fanta Exotic - 11.15oz (330ml)—
$4.08
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Who could resist reaching for a thirst quenching Fanta! All the quality and taste you have come to know and love from this well known brand is now available in this delicious Fanta Exotic flavour. Get in that summer mood every day with a refreshing Fanta!
Ingredients & Nutrition:
Water, sugar, concentrated juices (3%) [orange (2.6%), passion fruit (0.2%), peach (0.2%)], carbon dioxide, orange extract, acidity regulator (E330), fruit and vegetable extracts (blackcurrant, carrot, aronia, shrubs, lemon, safflower), natural flavourings.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 227 kJ / 53 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 13.2 g |
| – of which sugars | 13.2 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |













