
Fantastic 4 Human Torch Mixed Fruit Super Potion (Sugar Free) - 11.2fl.oz (330ml)
Get fired up with Potions Cauldron Human Torch, a bold and vibrant mixed fruit soda inspired by the flame-powered hero of the Fantastic 4. Each 330ml glass bottle delivers a refreshing burst of fruity flavour, paired with a mesmerising shimmering swirl that brings this fiery character to life.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, acid (citric acid (E330)), flavouring, colours (E150d, E122, E555, E171), sweeteners (E950, E955), preservative (E211).
Warning: E122 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 4 kJ / 1 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.01 g |
Original: $6.80
-65%$6.80
$2.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Get fired up with Potions Cauldron Human Torch, a bold and vibrant mixed fruit soda inspired by the flame-powered hero of the Fantastic 4. Each 330ml glass bottle delivers a refreshing burst of fruity flavour, paired with a mesmerising shimmering swirl that brings this fiery character to life.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, acid (citric acid (E330)), flavouring, colours (E150d, E122, E555, E171), sweeteners (E950, E955), preservative (E211).
Warning: E122 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100ml |
|---|---|
| Energy | 4 kJ / 1 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| – of which sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.01 g |













