
Fluff Marshmallow Vanilla - 7.5oz (212g)
Fluff Marshmallow may well be one of the most famous US exports! These jars are literally packed full of sweet and sloppy marshmallow! Perfect for making, smores, cakes and all sorts of rich and decadent desserts. Try a pot now and enjoy the authentic American version Fluff Marshmallow flavour.
Fluff Vanilla Marshmallow - versatile and delicious!
Ingredients:
Corn syrup (MAIZE), sugar, EGG white, flavourings.
Nutrition:
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1392 kJ / 333 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 83.3 g |
| – of which sugars | 50.0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.04 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Fluff Marshmallow may well be one of the most famous US exports! These jars are literally packed full of sweet and sloppy marshmallow! Perfect for making, smores, cakes and all sorts of rich and decadent desserts. Try a pot now and enjoy the authentic American version Fluff Marshmallow flavour.
Fluff Vanilla Marshmallow - versatile and delicious!
Ingredients:
Corn syrup (MAIZE), sugar, EGG white, flavourings.
Nutrition:
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1392 kJ / 333 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 83.3 g |
| – of which sugars | 50.0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.04 g |













