
Gum Fries Strawberry Bubble Gum with Candy Ketchup - 1.05oz (30g)
A fun candy treat with strawberry bubblegum fries and a candy ketchup dip.
Ingredients & Nutrition:
Sugar, gum base, liquid glucose (corn syrup), dextrose, flavourings, sorbitol (E420), glycerol (E422), colour: E102.
Warning: E102 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1397 kJ / 332 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 66.7 g |
| – of which sugars | 66.7 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Original: $2.72
-65%$2.72
$0.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A fun candy treat with strawberry bubblegum fries and a candy ketchup dip.
Ingredients & Nutrition:
Sugar, gum base, liquid glucose (corn syrup), dextrose, flavourings, sorbitol (E420), glycerol (E422), colour: E102.
Warning: E102 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1397 kJ / 332 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 66.7 g |
| – of which sugars | 66.7 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |











