
Harry Potter ButterBeer Jelly Beans Mini Glass Mug - 1.23oz (35g)
NEW! Harry Potter™ Butterbeer™ 35g Jelly Belly Beans presented in a mini glass mug!
Now presented in a solid mini glass mug. Butterbeer beans taste just like the real thing served at The Three Broomsticks™ but is totally Alcohol Free.
Makes a super little gift for the Harry Potter fan - delicious as they are entertaining!
Ingredients:
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, glazing agents (E904, E901, E903), concentrates of (carrot, apple, black currant,
turmeric) for colour, flavourings, salt, colour (E150a)
ALCOHOL FREE!
Harry Potter Butterbeer beans
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1563kJ/368kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 92 g |
| of which Sugars | 68 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.06g |
Original: $16.32
-65%$16.32
$5.71Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
NEW! Harry Potter™ Butterbeer™ 35g Jelly Belly Beans presented in a mini glass mug!
Now presented in a solid mini glass mug. Butterbeer beans taste just like the real thing served at The Three Broomsticks™ but is totally Alcohol Free.
Makes a super little gift for the Harry Potter fan - delicious as they are entertaining!
Ingredients:
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, glazing agents (E904, E901, E903), concentrates of (carrot, apple, black currant,
turmeric) for colour, flavourings, salt, colour (E150a)
ALCOHOL FREE!
Harry Potter Butterbeer beans
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1563kJ/368kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 92 g |
| of which Sugars | 68 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.06g |













