
Heart Kirby 4D Gummy Peg Bag (Japan) - 1.94oz (55g)
Enjoy a sweet and playful peach-flavoured snack from Japan, shaped like the lovable Nintendo character Kirby in 3D. These gummies bring together a cute design and delicious flavour for a fun treat you’ll love.
Ingredients & Nutrition:
Glucose syrup, sugar, gelatine, concentrated peach juice, vegetable oil, acidulant, sorbitol, flavouring, gelling agent (pectin), brightener, colours (E102, E129).
E102 and E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1386 kJ / 331 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g (assumed) |
| Carbohydrate | 75.5 g |
| – of which sugars | Not specified |
| Protein | 7.5 g |
| Salt | 0.0 g (from 0 mg sodium) |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enjoy a sweet and playful peach-flavoured snack from Japan, shaped like the lovable Nintendo character Kirby in 3D. These gummies bring together a cute design and delicious flavour for a fun treat you’ll love.
Ingredients & Nutrition:
Glucose syrup, sugar, gelatine, concentrated peach juice, vegetable oil, acidulant, sorbitol, flavouring, gelling agent (pectin), brightener, colours (E102, E129).
E102 and E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1386 kJ / 331 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g (assumed) |
| Carbohydrate | 75.5 g |
| – of which sugars | Not specified |
| Protein | 7.5 g |
| Salt | 0.0 g (from 0 mg sodium) |











