
Hershey's Harry Potter Kisses Candy Cane - 2.08oz (58g)
Hershey's Kisses Harry Potter Candy Cane edition features creamy milk chocolate Kisses wrapped in enchanting Sorting Hat-themed foil. With a festive candy cane twist, these chocolates are perfect for adding a magical touch to your holiday celebrations. Ideal for gifting or sharing, they’re a delightful treat for any Harry Potter fan.
Ingredients & Nutrition:
Milk chocolate (sugar, MILK, chocolate, cocoa butter, MILK fat, emulsifier: SOY lecithin (E322), flavouring).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2237 kJ / 534 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| – of which saturates | 20.0 g |
| Carbohydrate | 63.3 g |
| – of which sugars | 60.0 g |
| Fibre | <1.0 g |
| Protein | 6.7 g |
| Salt | 0.07 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Hershey's Kisses Harry Potter Candy Cane edition features creamy milk chocolate Kisses wrapped in enchanting Sorting Hat-themed foil. With a festive candy cane twist, these chocolates are perfect for adding a magical touch to your holiday celebrations. Ideal for gifting or sharing, they’re a delightful treat for any Harry Potter fan.
Ingredients & Nutrition:
Milk chocolate (sugar, MILK, chocolate, cocoa butter, MILK fat, emulsifier: SOY lecithin (E322), flavouring).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2237 kJ / 534 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| – of which saturates | 20.0 g |
| Carbohydrate | 63.3 g |
| – of which sugars | 60.0 g |
| Fibre | <1.0 g |
| Protein | 6.7 g |
| Salt | 0.07 g |













