
Hershey's Solid Chocolate Kiss The Grinch (Limited Edition) - 1.5oz (41g)
A holiday classic with a mischievous twist, this oversized Hershey’s Kiss is made of solid, creamy milk chocolate and wrapped in festive Grinch-themed foil. Sweet, smooth, and playful, it’s the perfect seasonal treat for chocolate lovers.
Great as a stocking stuffer, gift, or centrepiece for holiday celebrations, the Hershey’s Solid Milk Chocolate Grinch Kiss combines the timeless taste of Hershey’s with the fun of Dr. Seuss’s beloved character.
Ingredients & Nutrition:
MILK chocolate (sugar, MILK chocolate, cocoa butter, MILK fat, emulsifier: SOYA lecithin (E322); polyglycerol polyricinoleate (E476); natural flavouring).
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 2048 kJ / 489 kcal |
| Fat | 29.3 g |
| – of which saturates | 17.1 g |
| Carbohydrate | 61 g |
| – of which sugars | 56 g |
| Fibre | 2.4 g |
| Protein | 7.3 g |
| Salt | 0.07 g |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A holiday classic with a mischievous twist, this oversized Hershey’s Kiss is made of solid, creamy milk chocolate and wrapped in festive Grinch-themed foil. Sweet, smooth, and playful, it’s the perfect seasonal treat for chocolate lovers.
Great as a stocking stuffer, gift, or centrepiece for holiday celebrations, the Hershey’s Solid Milk Chocolate Grinch Kiss combines the timeless taste of Hershey’s with the fun of Dr. Seuss’s beloved character.
Ingredients & Nutrition:
MILK chocolate (sugar, MILK chocolate, cocoa butter, MILK fat, emulsifier: SOYA lecithin (E322); polyglycerol polyricinoleate (E476); natural flavouring).
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 2048 kJ / 489 kcal |
| Fat | 29.3 g |
| – of which saturates | 17.1 g |
| Carbohydrate | 61 g |
| – of which sugars | 56 g |
| Fibre | 2.4 g |
| Protein | 7.3 g |
| Salt | 0.07 g |











