
Jolly Rancher Candy Canes 12 Pack - 5.28oz (149g)
Nothing says festive quite like a candy cane, and why settle for boring flavours when you can have these delicious Jolly Rancher Candy canes in three delicious original flavours; Green Apple, Blue Raspberry and Cherry! They're perfect for a tasty little treat over the Christmas period, and are fun and colourful so they look fantastic in any candy dish!
Ingredients & Nutrition:
Sugar, glucose syrup, acid: malic acid (E296); flavourings, sodium lactate, colourings: E129, E102, E133; humectant: glycerol (E422).
Warning: E102 and E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1563 kJ / 373 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 93 g |
| – of which sugars | 75 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.11 g |
Original: $12.24
-65%$12.24
$4.28Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Nothing says festive quite like a candy cane, and why settle for boring flavours when you can have these delicious Jolly Rancher Candy canes in three delicious original flavours; Green Apple, Blue Raspberry and Cherry! They're perfect for a tasty little treat over the Christmas period, and are fun and colourful so they look fantastic in any candy dish!
Ingredients & Nutrition:
Sugar, glucose syrup, acid: malic acid (E296); flavourings, sodium lactate, colourings: E129, E102, E133; humectant: glycerol (E422).
Warning: E102 and E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1563 kJ / 373 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 93 g |
| – of which sugars | 75 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.11 g |











