
Jolly Rancher Sour Gummies Tropical Peg Bag (Canada) - 6.42oz (182g)
Ingredients & Nutrition:
Sugar, corn syrup, modified corn starch, gelatine (pork), acids (E330, E296, E334), acidity regulators (E331, E327), flavourings, glazing agents (E903, E901), colours (E129, E102, E133, E110), vegetable oil (coconut, palm), antioxidant (E300).
Warning: E102, E110, and E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1395 kJ / 330 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 84.6 g |
| – of which sugars | 53.8 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.13 g |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients & Nutrition:
Sugar, corn syrup, modified corn starch, gelatine (pork), acids (E330, E296, E334), acidity regulators (E331, E327), flavourings, glazing agents (E903, E901), colours (E129, E102, E133, E110), vegetable oil (coconut, palm), antioxidant (E300).
Warning: E102, E110, and E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1395 kJ / 330 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 84.6 g |
| – of which sugars | 53.8 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.13 g |











