✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Joyride Sour Smacks - 3.51oz (99g)
Tangy, chewy Smacks deliver a burst of fruity flavour with a sour kick that'll make your taste buds dance. Enjoy them straight from the bag or create your own flavour combinations. Each pack contains six vibrant flavours: Fun Drink, Fruit Punch, Blue Raspberry, Lemonade, Watermelon and Lime. It's a flavour celebration you won't want to miss.
INGREDIENTS & NUTRITION:
Glucose syrup, allulose, soluble maize fibre, modified maize starch, sugar, lactic acid (E270), fumaric acid (E297), citric acid (E330), flavourings, acidity regulator: sodium citrates (E331), colours from fruit and vegetable concentrates (carrot, blackcurrant, red pepper), turmeric, spirulina extract.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1116 kJ / 267 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 76.7 g |
| – of which sugars | 23.3 g |
| Fibre | 20.0 g |
| Protein | 6.7 g |
| Salt | 0.17 g |
$6.66
Original: $19.04
-65%Joyride Sour Smacks - 3.51oz (99g)—
$19.04
$6.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Tangy, chewy Smacks deliver a burst of fruity flavour with a sour kick that'll make your taste buds dance. Enjoy them straight from the bag or create your own flavour combinations. Each pack contains six vibrant flavours: Fun Drink, Fruit Punch, Blue Raspberry, Lemonade, Watermelon and Lime. It's a flavour celebration you won't want to miss.
INGREDIENTS & NUTRITION:
Glucose syrup, allulose, soluble maize fibre, modified maize starch, sugar, lactic acid (E270), fumaric acid (E297), citric acid (E330), flavourings, acidity regulator: sodium citrates (E331), colours from fruit and vegetable concentrates (carrot, blackcurrant, red pepper), turmeric, spirulina extract.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1116 kJ / 267 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 76.7 g |
| – of which sugars | 23.3 g |
| Fibre | 20.0 g |
| Protein | 6.7 g |
| Salt | 0.17 g |













