
KitKat F1 Chocolate Racing Car - 1.02oz (29g)
Sugar, vegetable fats (palm, rapeseed), skimmed MILK powder, cocoa butter, cocoa mass, rice flour, lactose (MILK), fat-reduced cocoa powder, whey powder (MILK), butterfat (MILK), starches, emulsifier (lecithins (E322)), whey protein concentrate (MILK), raising agent (sodium carbonates (E500)), salt, corn flour, natural vanilla flavouring, natural flavouring.
May contain traces of NUTS
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2235 kJ / 535 kcal |
| Fat | 31 g |
| – of which saturates | 17.2 g |
| Carbohydrate | 55.9 g |
| – of which sugars | 50.1 g |
| Protein | 6.2 g |
| Salt | 0.24 g |
| Protein | 4.8g |
| Salt | 0.10g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sugar, vegetable fats (palm, rapeseed), skimmed MILK powder, cocoa butter, cocoa mass, rice flour, lactose (MILK), fat-reduced cocoa powder, whey powder (MILK), butterfat (MILK), starches, emulsifier (lecithins (E322)), whey protein concentrate (MILK), raising agent (sodium carbonates (E500)), salt, corn flour, natural vanilla flavouring, natural flavouring.
May contain traces of NUTS
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2235 kJ / 535 kcal |
| Fat | 31 g |
| – of which saturates | 17.2 g |
| Carbohydrate | 55.9 g |
| – of which sugars | 50.1 g |
| Protein | 6.2 g |
| Salt | 0.24 g |
| Protein | 4.8g |
| Salt | 0.10g |













