✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Lay's Barbecue Flavoured Potato Crisps - 2.26oz (64g)
INGREDIENTS & NUTRITION:
potatoes, vegetable oil (rapeseed, maize, SOYA, sunflower), sugar, salt, dextrose, maltodextrin, molasses, yeast extract, onion powder, spices, tomato powder, paprika, flavourings, maize starch, carob powder, paprika extract (E160c), garlic powder.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2232 kJ / 533 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| – of which saturates | 5.4 g |
| Carbohydrate | 57.1 g |
| – of which sugars | 7.1 g |
| Protein | 7.1 g |
| Salt | 1.36 g |
$1.43
Original: $4.08
-65%Lay's Barbecue Flavoured Potato Crisps - 2.26oz (64g)—
$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
INGREDIENTS & NUTRITION:
potatoes, vegetable oil (rapeseed, maize, SOYA, sunflower), sugar, salt, dextrose, maltodextrin, molasses, yeast extract, onion powder, spices, tomato powder, paprika, flavourings, maize starch, carob powder, paprika extract (E160c), garlic powder.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2232 kJ / 533 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| – of which saturates | 5.4 g |
| Carbohydrate | 57.1 g |
| – of which sugars | 7.1 g |
| Protein | 7.1 g |
| Salt | 1.36 g |













