✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Lay's Barbecue Flavoured Potato Crisps Share Bag - 6.5oz (184.2g)
INGREDIENTS & NUTRITION:
potatoes, vegetable oil (canola, corn, SOYAbean and/or sunflower oil), salt, barbecue seasoning (sugar, dextrose, salt, modified starch (E1400) (made from corn), molasses, torula yeast, onion powder, spices, tomato powder, paprika, natural flavourings, corn starch, colour: caramel (E150), yeast extract, colour: paprika extract (E160c), garlic powder, MUSTARD seed oil).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2241 kJ / 536 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| – of which saturates | 5.4 g |
| Carbohydrate | 57.1 g |
| – of which sugars | 7.1 g |
| Protein | 7.1 g |
| Salt | 0.54 g |
$4.28
Original: $12.24
-65%Lay's Barbecue Flavoured Potato Crisps Share Bag - 6.5oz (184.2g)—
$12.24
$4.28Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
INGREDIENTS & NUTRITION:
potatoes, vegetable oil (canola, corn, SOYAbean and/or sunflower oil), salt, barbecue seasoning (sugar, dextrose, salt, modified starch (E1400) (made from corn), molasses, torula yeast, onion powder, spices, tomato powder, paprika, natural flavourings, corn starch, colour: caramel (E150), yeast extract, colour: paprika extract (E160c), garlic powder, MUSTARD seed oil).
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2241 kJ / 536 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| – of which saturates | 5.4 g |
| Carbohydrate | 57.1 g |
| – of which sugars | 7.1 g |
| Protein | 7.1 g |
| Salt | 0.54 g |













