✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Lay's KFC Original Recipe Flavoured Potato Crisps - 5.29oz (150g)
Why choose between KFC and Lay's when you can have both with this incredible combo?! Finger-lickin' good KFC original recipe chicken flavour potato chips!
Missing the now largely-discontinued, limited edition KFC flavour? Don't worry, we've got you covered!
Ingredients & Nutrition:
| potatoes, vegetable oils (corn, sunflower, canola in varying proportions), sugar, flavorings (contain trehalose **), salt, spices, hydrolyzed vegetable protein (contains SOY), whey (MILK) powder (from MILK), E508, skimmed MILK powder, garlic powder, onion powder , acidity regulators (E330, sodium carbonates), colours (E160c, E100(i)), herbs. |
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2106 kJ / 504 kcal |
| Fat | 28 g |
| – of which saturates | 3 g |
| Carbohydrate | 54 g |
| – of which sugars | 1.9 g |
| Fibre | 4.3 g |
| Protein | 6.4 g |
| Salt | 1.2 g |
$8.16
Lay's KFC Original Recipe Flavoured Potato Crisps - 5.29oz (150g)—
$8.16
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Why choose between KFC and Lay's when you can have both with this incredible combo?! Finger-lickin' good KFC original recipe chicken flavour potato chips!
Missing the now largely-discontinued, limited edition KFC flavour? Don't worry, we've got you covered!
Ingredients & Nutrition:
| potatoes, vegetable oils (corn, sunflower, canola in varying proportions), sugar, flavorings (contain trehalose **), salt, spices, hydrolyzed vegetable protein (contains SOY), whey (MILK) powder (from MILK), E508, skimmed MILK powder, garlic powder, onion powder , acidity regulators (E330, sodium carbonates), colours (E160c, E100(i)), herbs. |
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2106 kJ / 504 kcal |
| Fat | 28 g |
| – of which saturates | 3 g |
| Carbohydrate | 54 g |
| – of which sugars | 1.9 g |
| Fibre | 4.3 g |
| Protein | 6.4 g |
| Salt | 1.2 g |













