✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Mega Gummies American Donut - 4.23oz (120g)
What more could you want than a giant gummy candy donut?! Like candy? Like donuts? Then this one is for you!
Ingredients & Nutrition:
Maltose syrup, sugar, water, gelatine (beef), acidity regulators (E330, E296), flavourings, vegetable oil, glazing agent (carnauba wax), preservative (potassium sorbate), colours (E104, E110, E129, E133)
Warning: E104, E110, and E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1337 kJ / 320 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 80.0 g |
| – of which sugars | 60.0 g |
| Protein | 6.7 g |
| Salt | 0.00 g |
$2.86
Original: $8.16
-65%Mega Gummies American Donut - 4.23oz (120g)—
$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
What more could you want than a giant gummy candy donut?! Like candy? Like donuts? Then this one is for you!
Ingredients & Nutrition:
Maltose syrup, sugar, water, gelatine (beef), acidity regulators (E330, E296), flavourings, vegetable oil, glazing agent (carnauba wax), preservative (potassium sorbate), colours (E104, E110, E129, E133)
Warning: E104, E110, and E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1337 kJ / 320 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 80.0 g |
| – of which sugars | 60.0 g |
| Protein | 6.7 g |
| Salt | 0.00 g |













