✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Mega Gummies American Fries - 4.23oz (120g)
What more could you want than a giant gummy candy fries?! Like candy? Like fries? Then this one is for you!
Ingredients & Nutrition:
Maltose syrup, sugar, water, gelatine (beef), acidity regulators (E330, E296), flavourings, vegetable oil, glazing agent (carnauba wax), preservative (potassium sorbate), colours (E104, E129.
This product contains E104 and E129, which may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1338 kJ / 320 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 80 g |
| – of which sugars | 60 g |
| Protein | 0.2 g |
| Salt | 0 g |
$8.16
Mega Gummies American Fries - 4.23oz (120g)—
$8.16
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
What more could you want than a giant gummy candy fries?! Like candy? Like fries? Then this one is for you!
Ingredients & Nutrition:
Maltose syrup, sugar, water, gelatine (beef), acidity regulators (E330, E296), flavourings, vegetable oil, glazing agent (carnauba wax), preservative (potassium sorbate), colours (E104, E129.
This product contains E104 and E129, which may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1338 kJ / 320 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 80 g |
| – of which sugars | 60 g |
| Protein | 0.2 g |
| Salt | 0 g |













