|
sugar, palm oil, cocoa butter (MILK), skimmed MILK powder, whey (MILK) powder (from MILK), cocoa mass, WHEAT flour, MILK fat, emulsifiers (SOY lecithin, sunflower lecithin), hazelNUT paste, raising agents: ammonium carbonate (e503), sodium carbonates(e500), calcium phosphates (e341), glucose, glucose-fructose syrup, salt, flavors. alpine MILK cream filling contains 7% skimmed MILK powder. This product was manufactured in a facility where MILK, EGGs, tree NUTs, PEANUTs, hazelNUT, WHEAT and SOY are used in the production of other products. |

Milka Chips Ahoy! Chocolate Bar - 3.5oz (100g)
Delicious alpine milk chocolate packed with a delicious Chips Ahoy! cookie filling!
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2359 kJ / 472 kcal |
| Fat | 36 g |
| – of which saturates | 20 g |
| Carbohydrate | 55 g |
| – of which sugars | 50 g |
| Protein | 4.9 g |
| Salt | 0.27 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delicious alpine milk chocolate packed with a delicious Chips Ahoy! cookie filling!
|
sugar, palm oil, cocoa butter (MILK), skimmed MILK powder, whey (MILK) powder (from MILK), cocoa mass, WHEAT flour, MILK fat, emulsifiers (SOY lecithin, sunflower lecithin), hazelNUT paste, raising agents: ammonium carbonate (e503), sodium carbonates(e500), calcium phosphates (e341), glucose, glucose-fructose syrup, salt, flavors. alpine MILK cream filling contains 7% skimmed MILK powder. This product was manufactured in a facility where MILK, EGGs, tree NUTs, PEANUTs, hazelNUT, WHEAT and SOY are used in the production of other products. |
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 2359 kJ / 472 kcal |
| Fat | 36 g |
| – of which saturates | 20 g |
| Carbohydrate | 55 g |
| – of which sugars | 50 g |
| Protein | 4.9 g |
| Salt | 0.27 g |













