
Mirinda Orange Glass Bottle - 8.45fl.oz (250ml)
With its wonderful orange taste, vibrant colour, and crisp, tingly bubbles, Mirinda brings in laughter and inspires us to go through life with joy and spontaneity. Orange drinks strengthen the immune system and improves digestion.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, sugar, orange juice from concentrate (2%), citric acid (E330), stabilisers: E414, E445, flavourings, preservatives: E202, E211, colour: E110.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 180 kJ / 43 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 10.6 g |
| – of which sugars | 10.6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.01 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With its wonderful orange taste, vibrant colour, and crisp, tingly bubbles, Mirinda brings in laughter and inspires us to go through life with joy and spontaneity. Orange drinks strengthen the immune system and improves digestion.
Ingredients & Nutrition:
Carbonated water, sugar, orange juice from concentrate (2%), citric acid (E330), stabilisers: E414, E445, flavourings, preservatives: E202, E211, colour: E110.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 180 kJ / 43 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 10.6 g |
| – of which sugars | 10.6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.01 g |













