

Nintendo Game Boy Candy Tin - 1.5oz (42.5g)
The handheld console that dominated the 90s is back! This collectible tin holds 1.5 ounces of D-Pad shaped grape flavoured candy.
Ingredients & Nutrition:
Dextrose, maltodextrin, magnesium salts of fatty acids (E470b), flavourings, colours: erythrosine (E127), brilliant blue FCF (E133).
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1493 kJ / 357 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 107.1 g |
| – of which sugars | 107.1 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.00 g |
Original: $8.16
-65%$8.16
$2.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The handheld console that dominated the 90s is back! This collectible tin holds 1.5 ounces of D-Pad shaped grape flavoured candy.
Ingredients & Nutrition:
Dextrose, maltodextrin, magnesium salts of fatty acids (E470b), flavourings, colours: erythrosine (E127), brilliant blue FCF (E133).
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1493 kJ / 357 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 107.1 g |
| – of which sugars | 107.1 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.00 g |











