
Paw Patrol Mallow Pop - 1.06oz (30g)
Your favourite cartoon doggy characters in a cool marshmallow lollipop!
Please note: character will be chosen at random.
Ingredients & Nutrition:
Sugar, glucose syrup, dextrose, gelatine, corn starch, flavourings, colours (E129, E127, E110, E102, E133).
Warning: E129, E127, E110 and E102 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1400 kJ / 330 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 81.0 g |
| – of which sugars | 81.0 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.00 g |
Original: $2.72
-65%$2.72
$0.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Your favourite cartoon doggy characters in a cool marshmallow lollipop!
Please note: character will be chosen at random.
Ingredients & Nutrition:
Sugar, glucose syrup, dextrose, gelatine, corn starch, flavourings, colours (E129, E127, E110, E102, E133).
Warning: E129, E127, E110 and E102 may have an adverse effect on activity and attention in children.
| Nutrient | Per 100g |
|---|---|
| Energy | 1400 kJ / 330 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| – of which saturates | 0.0 g |
| Carbohydrate | 81.0 g |
| – of which sugars | 81.0 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.00 g |













