
Peace Tea Caddy Shack - 23.5fl.oz (695ml)
Refresh your vibe with Peace Tea Caddy Shack! This bold iced tea blends classic lemonade flavour with smooth, refreshing tea for the perfect balance of fruity and cool. It's the ultimate thirst quencher for chilling with friends, gaming, or enjoying a sunny day!
Ingredients & Nutrition:
Tea (filtered water, brewed tea concentrate), cane sugar, concentrated apple juice, citric acid (E330), natural flavouring, concentrated lemon juice, sodium citrate (E331), sweetener: sucralose (E955).
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 96 kJ / 23 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 5.8 g |
| – of which sugars | 5.2 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.017 g |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Refresh your vibe with Peace Tea Caddy Shack! This bold iced tea blends classic lemonade flavour with smooth, refreshing tea for the perfect balance of fruity and cool. It's the ultimate thirst quencher for chilling with friends, gaming, or enjoying a sunny day!
Ingredients & Nutrition:
Tea (filtered water, brewed tea concentrate), cane sugar, concentrated apple juice, citric acid (E330), natural flavouring, concentrated lemon juice, sodium citrate (E331), sweetener: sucralose (E955).
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Energy | 96 kJ / 23 kcal |
| Fat | 0 g |
| – of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 5.8 g |
| – of which sugars | 5.2 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.017 g |













